Styl nowoczesny w łazience

Na styl nowoczesny decyduje się coraz więcej osób, które rozpoczynają remont w swoim mieszkaniu. Ten typ charakterystycznej aranżacji podbił już serca ludzi na całym świecie. Odznacza się on prostotą, która przejawia się w minimalizmie i geometrycznych kształtach, wprowadzających uczucie porządku, czystości i dużej przestrzeni. Styl ten sprawdza się w dużych mieszkaniach, jak również w tych mniejszych. Tylko i wyłącznie od właścicieli danego lokalu zależy, jak zinterpretują reguły towarzyszące stylowi nowoczesnemu i jak je urzeczywistnią.

W internecie można odnaleźć coraz więcej inspiracji, projektów oraz wizji łazienek, które przyciągają wzrok do tego stopnia, że często chcemy je odwzorować u siebie. Na co najczęściej zwracają uwagę osoby, które chciałyby wprowadzić taką nowoczesną aranżację do jednego z najważniejszych pomieszczeń w mieszkaniu?

Wiszące szafki

Styl nowoczesny kojarzy się wszystkim nie tylko z minimalizmem, ale również z funkcjonalnością, która jest w dzisiejszych czasach bardzo pożądana. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się nie tylko na wiszące szafki, ale i na niedotykającą ziemi toaletę. Takie rozwiązanie stosowane jest często w małych pomieszczeniach, w których zazwyczaj mamy do czynienia z trudno dostępnymi miejscami. Wiszące szafki nie tylko wyglądają dobrze i wpasowują się w styl nowoczesny, ale i są bardzo praktyczne, gdyż pozwalają zachować czystość w łazience. Dzięki nim mycie podług już nigdy nie będzie kłopotliwe.

Stonowane barwy

W przedstawianym stylu rezygnuje się z wyrazistych i jaskrawych kolorów na rzecz bieli, szarości i przytłumionego brązu. Łazienki, w których postanowiono zachować taką paletę barw, bardzo dobrze się prezentują. Takie odcienie idealnie nadają się do małych pomieszczeń, gdyż optycznie je powiększają, zwłaszcza przy dobrze dobranym oświetleniu.

Kształt mebli i wyposażenia

Styl nowoczesny to prostota i kształty geometryczne, dlatego też rezygnuje się ze wzorzystych zdobień na półkach, na rzecz płaskich powierzchni. Wanna, zlewy i lustra są zazwyczaj wykonywane w takim stylu na bazie prostokąta. Ostatnimi czasy popularne zaczęły być również kształty obłe, dlatego też możemy spotkać się ze stylistyką przypominającą duże misy, na bazie których wykonywane są wanny i zlewy.

Ozdoby

Jak było już wcześniej wspomniane, jeżeli mówimy o stylu nowoczesnym, musimy liczyć się z tym, że jest on związany z ograniczaniem wszelkich ozdób. Zasada ta jest bardzo przydatna, jeżeli mówimy o małej przestrzeni, na której mieści się łazienka. Zbyt duża ilość wszelkich ozdobników sprawia, że pomieszczenie wydaje się nam zagracone. Panele ścienne trójwymiarowe doskonale sprawdzają się w tym przypadku w roli dekoracji. Nie zajmują one dodatkowego miejsca i nadają charakter pomieszczeniu. Jest to rozwiązanie, które coraz częściej jest wykorzystywane nawet przez znanych projektantów, którzy coraz rzadziej z nich rezygnują. Czyżby panele ścienne trójwymiarowe były niezbędnym elementem małych pomieszczeń? Wystarczy przejrzeć najnowsze trendy, aby się o tym przekonań.